Měření dříví nás baví a víme, jak na to.

A pomůžeme s tím i Vám!

Přihlásit se Registrovat

Aktuality

16.11.2023
Inovované průměrky DPII+ a MDII+

Po zhruba deseti letech od uvedení na trh prošly oblíbené průměrky DPII a MDII inovací elektroniky. Jsou rychlejší, maj ...

NOVINKA: Ultrazvukový transponder T4

Ultrazvukové přístroje budou od příštího roku využívat inovovaný transponder!

Rychlý kontakt


Forestry Instruments s.r.o.

Kubíkova 5
182 00 Praha 8 - Kobylisy

Telefon: +420 222 512 319

mobilní: +420 724 055 744

E-mail:
forestryinstruments@gmail.com

Kde nás najdete

Relaskopický výškoměr Haglof ECII-R

Relaskopický výškoměr Haglof ECII-R


 

Popis produktu

Elektronický výškoměr Haglof ECII vybavený relaskopickým adaptérem a interním SW pro kalkulaci výčetní hektarové kruhové základny a porostní zásoby.

Jednoduchá, ale velmi efektivní pomůcka pro zjišťování porostní zásoby metodou prof. Bitterlicha. Je kombinací přesného elektronického výškloměru (ECII) a relaskopického adaptéru (HFG). Díky výřezům odpovídajícím různým relaskopickým faktorům: 0.5; 1; 2; 4, umožňuje použití i v řídkých nebo naopak přehoustlých porostech, kde faktor „1“ (např. sklíčko) neposkytuje dostatečný komfort a přesné výsledky.

Postup při měření: Nejprve výškoměrem změříme výšku reprezentativního kmene, pak relaskopicky určíme počet kmenů zařazených do plochy (zaujaté kmeny). Výškoměr automaticky přepočte tento počet v závislosti na nastaveném relaskopickém faktoru na 1 ha porostu. Následně tuto plochu vynásobí výškou změřeného vzorníku a příslušnou výtvarnicí. Tím okamžitě obdržíme porostní zásobu na 1 ha. Inovovaná verze přístroje umožňuje i ruční nastavení hodnoty výtvarnice!

Cena(s DPH): 10 878 Kč

Cena je pouze orientační