Měření dříví nás baví a víme, jak na to.

A pomůžeme s tím i Vám!

Přihlásit se Registrovat

Aktuality

15.3.2022
Haglöf Tree Core Reader - Rychlé "přečtení  letokruhů" hned v lese

Haglöf Tree Core Reader je jednoduché a praktické zařízení k rychlé letokruhové analýze vzorků odebraných přírůstovým ...

22.4.2021
Pátá generace oblíbeného  výškoměru VERTEX

VERTEX 5: Seznamte se s nejnovějším modelem populárního výškoměru s ultrazvukovým dálkoměrem.

24.2.2021
Nová "Extrémně jednoduchá" registrační průměrka

V jednoduchosti je síla. Lehká, levná. Umí jen to nejdůležitější. Data si z lesa pošlete nebo přinesete v mobilu. ...

Rychlý kontakt

Forestry Instruments s.r.o.

Kubíkova 5
182 00 Praha 8 - Kobylisy

Telefon: +420 222 512 319

mobilní: +420 724 055 744

E-mail:
forestryinstruments@gmail.com

Kde nás najdete

Elektronický výškoměr Haglof ECII-D

Elektronický výškoměr Haglof ECII-D
 

Popis produktu

Jednoduchý, ale přesný a spolehlivý elektronický (digitální) výškoměr a sklonoměr.

EC II D je nová, již podruhé vylepšená generace léty prověřeného a mnoha praktickými lesníky ceněného kapesního výškoměru HEC - Haglof Electronic Clinometer.

Vedle přesnosti, spolehlivosti a jednoduché obsluhy je jeho hlavní předností zejména to, že při měření výšek s ním není nutno dodržovat standardní horizontální odstupové vzdálenosti od měřeného objektu, jak je tomu u většiny výškoměrů analogových. Nemusíte tedy složitě hledat tradiční 15-, 20-, 30-....metrové vzdálenosti, ale výšky lze měřit z optimálního místa, kde je na patu vrchol objektu nejlépe vidět. To pochopitelně výrazně usnadňuje a urychluje práci, především v komplikovaných porostních a terénních poměrech. O přesnosti výsledků nemluvě.

EC II je i přes svou jednoduchost potvrzením obecného trendu postupné elektronizace lesnického vybavení. Princip měření výšek spočívá v automatickém přepočtu citlivým senzorem změřené úhlové hodnoty k patě stromu a na refernční bod vyznačený na témže stromě ve dvoumetrové výšce. Přístroj si z těchto hodnot vypočte odstupovou vzdálenost od stromu a po změření úhlu na jeho vrchol vypočte jeho výšku a zobrazí ji na interním displeji. Tento postup eliminuje obvyklou příčinu nepřesných výsledků měření v komplikovaných podmínkách, kterou je bývá i nesprávné zjištění horizontální odstupové vzdálenosti. To pak negativně ovlivňuje přesnost měření výšek. 0dečítání dílčích i výsledných hodnot na vestavěném LCD displeji je pohodlné a přesné. Přístroj pracuje spolehlivě i v nepříznivých klimatických podmínkách, jeho obsluha je jednoduchá a intuitivní. Minimální spotřeba elektrické energie zaručuje, že jedna standardní tužková baterie v přístroji vydrží prakticky celou sezónu.

Už krátce po uvedení na trh si tento nenápadný pomocník získal značnou oblibu mnoha uživatelů a postupně nahrazuje přístroje analogové, jejichž vývoj se už pravděpodobně nemá kam ubírat.

ECII nemá vlastní dálkoměr - díky využívání výpočtu odstupové vzdálenosti pomocí vyznačené referenční výšky, ji nepotřebuje.

Technické parametry digitálního výškoměru EC II:

Velikost: 20mm x 60mm x 44mm

Váha: 50 gramů

Baterie: 1 ks AA (tužková)

Spotřeba: 30 mW

Rozsah měření výšek: 0 - 999m

Rozlišení: 0. 1m do 100m

1.0m nad 100m

Rozsah měření úhlů: -55°....+85°

Přesnost měření úhlů: ± 0.2°

Rozlišení při měření úhlů: 0.1°

Objednávkový kód:

ECII - MP (pro měření sklonu v procentech)

ECII - MD (pro měření sklonu ve stupních)

Cena(s DPH): 6 500 Kč

Cena je pouze orientační