Měření dříví nás baví a víme, jak na to.

A pomůžeme s tím i Vám!

Přihlásit se Registrovat

Aktuality

22.4.2021
Pátá generace oblíbeného  výškoměru VERTEX

VERTEX 5: Seznamte se s nejnovějším modelem populárního výškoměru s ultrazvukovým dálkoměrem.

12.3.2020
Systémy  od Regent Instruments vám teď dodáme my!

Po ukončení činnosti Lesnické sekce firmy Silvi Nova CS, a.s. převzala zastoupení Regenta firma Forestry Instruments!

Rychlý kontakt

Forestry Instruments s.r.o.

Kubíkova 5
182 00 Praha 8 - Kobylisy

Telefon: +420 222 512 319

mobilní: +420 724 055 744

E-mail:
forestryinstruments@gmail.com

Kde nás najdete

Elektronický výškoměr Haglof ECII

Elektronický výškoměr Haglof ECII
 

Popis produktu

Jednoduchý, ale přesný a spolehlivý elektronický (digitální) výškoměr a sklonoměr.

EC II D je nová, již podruhé vylepšená generace léty prověřeného a mnoha praktickými lesníky ceněného kapesního výškoměru HEC - Haglof Electronic Clinometer.

Vedle přesnosti, spolehlivosti a jednoduché obsluhy je jeho hlavní předností zejména to, že při měření výšek s ním není nutno dodržovat standardní horizontální odstupové vzdálenosti od měřeného objektu, jak je tomu u většiny výškoměrů analogových. Nemusíte tedy složitě hledat tradiční 15-, 20-, 30-....metrové vzdálenosti, ale výšky lze měřit z optimálního místa, kde je na patu vrchol objektu nejlépe vidět. To pochopitelně výrazně usnadňuje a urychluje práci, především v komplikovaných porostních a terénních poměrech. O přesnosti výsledků nemluvě.

EC II je i přes svou jednoduchost potvrzením obecného trendu postupné elektronizace lesnického vybavení. Princip měření výšek spočívá v automatickém přepočtu citlivým senzorem změřené úhlové hodnoty k patě stromu a na refernční bod vyznačený na témže stromě ve dvoumetrové výšce. Přístroj si z těchto hodnot vypočte odstupovou vzdálenost od stromu a po změření úhlu na jeho vrchol vypočte jeho výšku a zobrazí ji na interním displeji. Tento postup eliminuje obvyklou příčinu nepřesných výsledků měření v komplikovaných podmínkách, kterou je bývá i nesprávné zjištění horizontální odstupové vzdálenosti. To pak negativně ovlivňuje přesnost měření výšek. 0dečítání dílčích i výsledných hodnot na vestavěném LCD displeji je pohodlné a přesné. Přístroj pracuje spolehlivě i v nepříznivých klimatických podmínkách, jeho obsluha je jednoduchá a intuitivní. Minimální spotřeba elektrické energie zaručuje, že jedna standardní tužková baterie v přístroji vydrží prakticky celou sezónu.

Už krátce po uvedení na trh si tento nenápadný pomocník získal značnou oblibu mnoha uživatelů a postupně nahrazuje přístroje analogové, jejichž vývoj se už pravděpodobně nemá kam ubírat.

ECII nemá vlastní dálkoměr - díky využívání výpočtu odstupové vzdálenosti pomocí vyznačené referenční výšky, ji nepotřebuje.

Technické parametry digitálního výškoměru EC II:

Velikost: 20mm x 60mm x 44mm

Váha: 50 gramů

Baterie: 1 ks AA (tužková)

Spotřeba: 30 mW

Rozsah měření výšek: 0 - 999m

Rozlišení: 0. 1m do 100m

1.0m nad 100m

Rozsah měření úhlů: -55°....+85°

Přesnost měření úhlů: ± 0.2°

Rozlišení při měření úhlů: 0.1°

Objednávkový kód:

ECII - MP (pro měření sklonu v procentech)

ECII - MD (pro měření sklonu ve stupních)

Cena(s DPH): 6 500 Kč

Cena je pouze orientační

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.